Zápis do 1. třídy

Informace k zápisu zde.

"Jarní dílnička" - projekt GRAMMY

Dnešní deštivé odpoledne jsme s žáky z klubu - Škola jako centrum komunity a jejich rodiči strávili příjemným jarním tvořením. Slova jednoho tatínka "bylo to úžasně jednoduché, pro nás dospělé" :-) mluví za vše :-) Děkujeme EU a KVIC Ostrava!

Bc. Zdeňka Komůrková, 22. 3. 2017

Knižní veletrh - projekt GRAMMY

Dne 3. 3. 2017 navštívili naši žáci 6. B třídy na Výstavišti Černá louka v Ostravě knižní veletrh, kde byly představeny novinky a plno zajímavých titulů od nakladatelů všech žánrů z celé České republiky. Žákům se veletrh líbil i díky bohatému doprovodnému programu – snad nejvíce žáky bavilo rýžování zlata, které si měli možnost vyzkoušet. V rámci doprovodného programu byla vyhodnocena soutěž O nejhezčí básničku na téma „Zdál se mi sen“. Všechny básničky byly vystaveny a žáci s velkým zájmem pročítali vše, co bylo vytvořeno kamarády z jiných škol. Byl to fajn pohodový den.

Mgr. Petra Lasotová, 3. 3. 2017

Turnaj ve stolním tenise

Dne 3. 3. 2017 se v prostorách malé tělocvičny naší školy Základní škola a Mateřská škola Družby, Karviná, příspěvková organizace uskutečnil turnaj ve stolním tenise pořádaný školním žákovským parlamentem. Turnaje se zúčastnilo celkem šestnáct žáků druhého stupně. Do semifinálových utkání se probojovali Július Balogh z 8.B, Dominik Kováč, Nela Laliková a Nikolas Paulovič, všichni z 8.A. O vítězství si zahráli v dramatickém boji první dva zmínění a z výhry se nakonec radoval J. Balogh. Třetí místo obsadila N. Laliková, která dokázala přehrát N. Pauloviče a překvapila tak všechny přítomné. Nutno dodat, že tyto zápasy nepostrádaly velmi vysokou kvalitu hry.

Mgr. Petr Krol, 3. 3. 2017

Karneval PT

Naši nejmenší a jejich karneval!

Záznam z našeho úplně prvního živého vysílání můžete shlédnout zde.

Mgr. Madeleine Polášková, 28. 2. 2017

Den off-line, 9. třída

Dne 10. 2. 2017 se žáci naší školy zapojili do Dne off-line. Co to znamenalo? Po celý den jsme se snažili vydržet bez mobilních telefonů, internetu a počítačů. Že je to nepředstavitelné? Podívejte se, jak jsme celý den strávili ve fotogalerii. Ráno jsme si přečetli denní tisk, zkoušeli jsme psát na starém psacím stroji, psali jsme přes kopírák, zkoušeli jsme se dorozumět a předat si vzkaz pomocí morseovky. A co sms v ten den? Místo textovek nám posloužily papírové vlaštovky, které jsme si vyrobili a nebyl pro nás ani problém poslat vzkaz v lahvi – snad někam doplul. V závěru dne jsme odnesli dopis, vlastnoručně napsaný na psacím stroji, na poštu a ten pak putoval jednomu z organizátorů tohoto skvělého dne do Trutnova.

Celý projekt "Den off-line 10. 2. 2017" najdete zde. Dopis, napsaný na psacím stroji si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Petra Lasotová, 10. 2. 2017

Den v černém

Dne 10. 2. 2017 se uskutečnil „Den v černém“ pořádaný školním žákovským parlamentem. Tato akce byla soutěžní a kritériem byl co nejvyšší počet černého oblečení na třídu resp. na žáka. Zvítězila třída 9. A, druhé místo obsadili žáci 5.A a třetí místo si rozdělily třídy 3.A a 7.B.

Mgr. Petr Krol, 10. 2. 2017

Sněhulák naruby ŠD

Využili jsme krásného zimního počasí a šli stavět sněhuláky. Video zde.

Paní vychovatelky ŠD, 2. 2. 2017

První vysvědčení 1. A

V lednu se naši prvňáčci dočkali svého prvního vysvědčení. Všichni byli spokojeni a těšili se, až se pochlubí doma.

Pasování na čtenáře v 1. A

V lednu dostali naši prvňáčci Slabikáře a stali se z nich opravdoví čtenáři. Ať se jim ve čtení daří a přečtou mnoho knížek.

PF 2017

Vánoce plné štědrostosti, pohody, lásky, klidu vám přeji zaměstnanci ZŠ a MŠ Družby Karviná

Vánoční pozdrav 1.A

Vánoční pozdrav posílá 1. A

Mgr. Iveta Ondruchová

Fotka uživatele ZŠ Družby Karviná.

Vánoční rej ŠD

Vánoční rej ve školní družině! Už potřetí.

Video můžete shlédnout zde

Paní vychovatelky ŠD, 14. 12. 2017

Sbírka víček pro Kačenku

Celá školní družinka se zapojila do sběru víček pro nemocnou Kačenku. První várka odeslána 25.11.2017.

Paní vychovatelky, 25. 11. 2017

ZOO Ostrava

9. listopadu 2016 jsme se zúčastnili soutěže v ZOO Ostrava na téma PAPOUŠCI. Soutěžili jsme ve dvou družstvech, mladší - Sofia Moskalová, Damián Toráč (7.A), Anička Dawidová, Vanessa Toráčová a Michal Vambera (6.B), starší - Erika Badiová, Daniela Gáborová, Kristýna Knýblová, Soňa Peterová a Nikolas Moskal (9. třída).

Ing. Marie Cudráková, 9. 11. 2016

Halloweenská mumie ŠD

Dejte nám recyklovaný toaletní papír a my vám ukážeme, co dokážeme aneb další zábavné odpoledne ve školní družince.

Paní vychovatelky ŠD, 3. 11. 2016

Halloweenská dýně ŠD

Projektový den ve školní družince tentokrát je jako téma "DÝNĚ".

Paní vychovatelky ŠD, 2. 11. 2017

Vycházka 8. B

Krásný sluníčkový den, jsme se vydali do přírody na vycházku a pokec pro stmelení kolektivu naší třídy 8. B. Bylo fajn a spousta srandy. Některé slečny se vykoupaly i v oblečení a pak se nám sušily na sluníčku. Měli jsme příjemný den.

Ing. Šárka Lamatschová, 9. 9. 2016

Stránka:< Předchozí123- 4 -