Žákovský parlament

ZVOLENÍ ČLENOVÉ ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU (ŠKOLNÍ ROK 2019/2020)

Hlavní náplní a činností ŽP:

• zapojení žáků do života školy
  • učení žáků lepším komunikačním dovednostem mezi sebou, ve vztahu k vyučujícím a všem dospělým
  • spolupodílení se na dodržování pravidel školy
  • vytvoření zázemí pro vyslovení názorů a námětů žáků týkajících se života školy
  • připomínky, náměty ke zlepšení chodu školy a jejího okolí, řešení problémů vzniklých během školního roku
  • organizace školních akcí a soutěží
  • seznámení žáků s plánovanými akcemi na další měsíc
  • aktualizace informací o ŠŽP na nástěnce, televizích v prostorách škol a webových stránkách

Zasedání parlamentu:

• konají se 1 x do měsíce, případně dle potřeby, o jeho konání jsou žáci předem informováni
  • účastní se dva zástupci za káždou třídu
  • jsou dokumentována zápisem

Akce Žákovského parlamentu – 1. pololetí

• sběr papíru – jednotlivé třídy sbírají papír, v určených termínech (1x měsíčně) donesou papír k vážení, Mgr. Moravčinská napíše dané třídě body, po zvážení se papír odnese do příslušného kontejneru (z projektu „S panem Popelou“)
  • kontrola přezouvání, ŽK a psacích potřeb (každý žák má alespoň jednu propisku)
  • „Trikolóra“ – listopadu. Každý žák, který bude mít na sobě všechny barvy trikolóry (červená, modrá, bílá), dostane 1 bod. Nehodnotí se barva spodního prádla a přezůvek. Taktéž může žák získat bod za vlajku ČR, kterou si vyrobil a připnul na oblečení. Každý žák může získat max. 2 body.
  • „Halloween“ – října – soutěž o tematicky vyzdobenou třídu a nejoriginálnější masku
  • Soutěž o Vánoční výzdobu třídy – 6. prosince
  • Vánoční turnaj – 18. prosince – ve vybíjené – pro dívky 2. stupně (vítězné družstvo bude vyzváno týmem seskládaným z pedagogických pracovníků – jen ženy)

-  19. prosince – ve fotbale – pro chlapce 2. stupně (vítězné družstvo bude vyzváno týmem seskládaným z pedagogických pracovníků – jen muži)