Školní metodik prevence

Vedoucí ŠPP, školní metodik prevence:

Mgr. Monika Bittová

email: bittova@zsdruzby.cz
konzultační hodiny: kdykoli po předchozí domluvě
pracovna: kabinet školního metodika prevence (č. B 63, přístavba mezi 1. a 2. patrem)

Poskytované služby:

• řešení neomluvené absence ve spolupráci s výchovným poradcem
  • rozvíjení sociálních dovedností, vedení k odpovědnosti za vlastní chování a uvědomění si důsledků svého chování (neomluvená absence)
  • evidence a ohlašování neomluvené absence žáků, konzultace s pracovníky příslušného odboru Magistrátu města Karviná
  • spolupráce s institucemi (Magistrát města Karviné, Policie ČR, Okresní soud Karviná, lékaři)
  • rozvíjení základních zásad mezilidské komunikace
  • rozvíjení zdravých mezilidských vztahů v dětském kolektivu (snížení výskytu agresivního chování)
  • odhalování a sledování projevů sociálně patologických jevů a navrhování opatření pro jejich eliminaci ve spolupráci s ostatními pedagogickými pracovníky
  • řešení výukových a výchovných problémů žáků ve spolupráci s třídními učiteli a zákonnými zástupci
  • snižování agresivního chování u žáků ve spolupráci s rodiči a OSPOD Karviná
  • vedení žáků k samostatnému správnému rozhodování
  • pěstování právního vědomí u žáků
  • řešení krizových situací
  • podpora a pomoc žákům při budování odolnosti vůči stresu, negativním zážitkům a vlivům
  • vedení ke zdravému způsobu života žáků (škodlivost návykových látek, hygiena, stravování)
  • podpora smysluplného využití volného času