Aktuality

Tomáš Hanák čte dětem

20.9.2017 žáci 4.A naší školy navštívili regionální knihovnu

v Karviné, kde byl hostem herec Tomáš Hanák.

Ten přítomným dětem četl pohádku Kocour Mikeš a jeho kamarádi.

Po ukončení četby si někteří odnesli autogram známého herce.

Mgr. J. Siederová

 

 

Hokejisté ve školce

Dne 18. 9. 2017 nás navštívili trenéři karvinského hokejového klubu,

aby nás seznámili s hokejem a jeho pravidly. Během setkání jsme si

mohli vyzkoušet dresy a hokejovou výstroj, zkusit si zastřílet na branku

opravdovou hokejkou a pukem. Někteří kluci byli velmi šikovní a trenéři

je pozvali na trénink na karvinském zimním stadionu.

foto zde

 

Slavnostní vítání prvňáčků

Slavnostní přivítání prvňáčků

 

První školní den školního roku 2017/2018 jsme v naší Základní škole Družby zvlášť srdečně přivítali naše prvňáčky s jejich rodiči.

Při slavnostním okamžiku pasování na prvňáčky nám byli v tělocvičně školy nápomocni nejstarší žáci. Šerpa a pamětní list, které děti dostaly, jsou důkazem toho, že se stali žáky naší školy. Slavnostní atmosféru významného aktu pro nejmenší žáky znásobila přítomnost hostů, kteří zastupovali naše město, a to náměstka primátora Karviné pana Ing. Miroslava Hajdušíka a paní Bc. Jarmily Szurmanové z odboru sociálních věcí Magistrátu. O příjemnou náladu se postaral i taneční kroužek naší školy pod vedením Mgr. Jany Siederové.

Milí prvňáčci, dnešní den je pro Vás velmi významný. Začínají Vám dny, v nichž se nejen naučíte číst, psát a počítat a dozvíte se spoustu nových věcí, ale seznámíte se i s novými kamarády. Věříme, že jste se do školy těšili a Vaše nadšení z nových dní Vám vydrží celých dalších devět let.

Mgr. K. Zmrzlíková

 

Focení tříd - školní rok 2016/2017

Fotogalerie zde

 

Rozloučení s 9. třídou

V pátek proběhlo rozloučení s našimi deváťáky. Přejeme jim v životě hodně studijních úspěchů!

Fotogalerie zde

 

 

Loučení 3. A

Loučení se školním rokem 2016/2017, naše výtvarné práce a vydávání vysvědčení. Hurá na prázdniny.
Mgr. Jana Siederová

Fotogalerie zde

 

Domov důchodců 3. A a 4. A

Naše děti z tanečního kroužku chodí pravidelně navštěvovat Domov důchodců v Karviné – Novém Městě. 28. 6. jsme potěšili všechny klienty domova. Děvčata ze 3. A, B a skupinka dětí ze 4.A vystoupily s pěkným programem. Pro všechny jsme připravili malé dárečky.
Mgr. Jana Siederová

Fotogalerie zde

 

 

Závěrečné zhodnocení eTwinningu

Závěrečné zhodnocení s partnerskou školou Anadolu Imam Hatip Lisesi, Seferihisar Turecko zde

Závěrečné zhodnocení s partnerskou školou Collège Charles de GAULLE, Jeumont cedex Francie zde

 

Více o projektu najdete zde

 

Školní noviny DRUŽBÁČEK

Právě vyšlo 1. letní číslo školních novin DRUŽBÁČEK. Najdete v něm velký rozhovor s panem ředitelem, seznam všech klubů a kroužků, které se vedou na naší škole v rámci projektu GRAMMY a spoustu dalších informací.

Přejem Všem žákům a zaměstnancům školy krásné prázdniny plné sluníčka a odpočinku.

DRUŽBÁČEK - 1. letní číslo

 

Ředitelské volno 30. 6. 2017

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna zde

 

"Svět techniky" – Ostrava Vítkovice 16.6.2017

V pátek 16.6.2017 se žáci 7. a 8. tříd zúčastnili výukového programu "Jak zprovoznit nemocnici" ve "Světě techniky" v Ostravě. Měli možnost vyzkoušet si, jak lze přeměnit elektrický proud ve světlo, zvuk či pohyb – alarm, vrtulník. Dozvěděli se také, jak využít a přeměnit energii Slunce ve svůj prospěch. Po ukončení programu si prohlédli další zajímavosti ze světa těžkého průmyslu – animaci výroby železa a oceli, měli možnost "vyrobit" si lžičku. Seznámili se se světlem i zvukem formou her.
Nakonec jsme si prohlédli zmenšený model planety Země.

Ing. Marie Cudráková

Fotogalerie zde

 

CHEMIE JINAK - 9. TŘ.: CUKRY, TUKY, BÍLKOVINY V PRAXI

V pátek 9. června jsme si hodinu chemie vyzkoušeli v žákovské kuchyňce. Rozhodli jsme se ověřit vlastnosti organických sloučenin v praxi. JAK? Naše pokusy a výsledky můžete vidět na fotografiích.

Ing. Marie Cudráková

Fotogalerie zde

 

Družina hledá X faktor

Žákyně z oddělení PIRÁTŮ si pro čtvrteční den připravily soutěž "Družina hledá X faktor". Vše si samy připravily a zorganizovaly. Žáci zpívali, tancovali a recitovali. Vítězové si domů odnesli diplomy a odměnu. 

1. místo z I. oddělení vyhrála: Helena Tomesová, romský tanec

1. místo z II. oddělení vyhrály: Emílie Tomesová a Marika Toráčová, tanec

Paní vychovatelky, 8. 6. 2017

Fotogalerie zde

 

Atletický čtyřboj

Dne 31. 5. 2017 a 1. 6. 2017 se naše škola zúčastnila Atletického čtyřboje. Pro naše žáky to byla především velká výzva. Chtěli dokázat, že mají sílu bojovat s nejlepšími žáky z celé Karviné. V tomto sportu jsme se po dlouhé době ukázali na startu a nevedli jsme si špatně. Sportovcům chyběla zkušenost, kterou však nahrazovali velkou bojovnosti. Věřím, že se jim celá tato sportovní akce líbila a odnesli si sebou pozitivní zážitky z kterých budeme čerpat do dalších soutěží. Naši školu reprezentovali tito žáci: Karel Tokár, Kristián Derík, Damián Toráč, Miroslav Kirvej, Marek Šabacký, Zdeněk Kandráč, Daniel Gažík.

Mgr. Kateřina Rašová

Fotogalerie zde

 

Školní turnaj ve fotbale

Dne 7. 6. 2017 se na naší škole konal školní turnaj ve fotbale. Turnaje se zúčastnili naši hoši ze sedmých a šestých tříd. Hrálo se systémem všechny třídy proti sobě. Hoši se do turnaje pustili s velkým nadšením. Všechny třídy se snažily vyhrát za každou cenu nad každou třídou. Bohužel vítězit může vždy jeden. Nakonec vyhrála podle očekávání 7.A , která opravdu podala kvalitní fotbalový výkon. Všem třídám děkuji za velmi krásný sportovní den a přeji hochům další sportovní úspěchy.

Mgr. Kateřina Rašová

Fotogalerie zde

 

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání

naleznete zde

 

Den dětí na Družbě 2017

Ve čtvrtek 1. června 2017 se v areálu naší školy uskutečnily oslavy Dne dětí.
Pořádajícími organizacemi byly:
Statutární město Karviná, Městská policie Karviná, Sociální služby Karviná, Slezská diakonie, Sdružení Romů Severní Moravy a samozřejmě ZŠ a MŠ Družby.
Od 14:00 hod. se mohli žáci, jejich rodiny i kamarádi zapojit do oslav sledováním kulturního programu a následně ověřením svých dovedností na různých stanovištích, které pro ně pořadatelé připravili.

Ing. Marie Cudráková

Fotogalerie zde

 

Miniházená

30. 5. 2017 byl poslední turnaj v miniházené pro 4. ročník. Damián Melichárek byl vyhlášen nejlepším střelcem.

Mgr. Jana Siederová

Fotogalerie zde

 

„Sportem k morálce“

Dne 26. 5. 2017 se na naší škole uskutečnila sportovní akce ve fotbale. Tuto sportovní událost pořádá Městská policie pod názvem „Sportem k morálce“. První kolo máme zdárně za sebou. Naší reprezentanti (Július Balogh, Dominik Kováč, Tomáš Martiničko, Kevin Balog, Jaroslav Giňa, Michal Tarnay, Karel Tokar a Damián Toráč ) se umístili na vynikajícím 3.místě. Turnaj probíhal ve výborné sportovní atmosféře, žáci z jednotlivých škol se snažili své kamarády povzbudit i když byli jejími soupeři. Touto cestou děkujeme Městské policii za jejich snažení a těšíme se na další sportovní setkání. Zároveň patří díky p. Miroslavu Siedorovi za trenérské rady žákům.

Mgr. Kateřina Rašová

Fotogalerie zde

 

Burza práce - projekt GRAMMY

V pátek 26. 5. 2017 pořádala naše škola Burzu práce v rámci projektu GRAMMY. Žáci se seznámili s odbornými profesemi, které by je mohly nasměrovat k jejich budoucím povoláním, jako jsou strojní mechanik, obráběč kovů či elektrikář. Pod vedením odborníků ze Střední školy Bohumín  si žáci mohli prakticky vyzkoušet např. řezání závitů, výrobu kleští, praktickou ukázku a funkce částí spalovacího motoru a také výrobu prodlužovacích přívodů. Chtěli bychom tímto poděkovat Střední škole Bohumín za součinnost a ochotu podílet se na této akci.

Mgr. David Ryška

Fotogalerie zde

© 2016 - 2019 Základní škola a Mateřská škola Družby, Karviná, příspěvková organizace