Aktuality

Návštěva knihovny - projektGRAMMY

Dne 26. 4. 2017 navštívili žáci z čtenářského kroužku Regionální knihovnu v Karviné – Mizerově. Úžasná paní knihovnice Denisa Rytířová provedla žáky celou budovou knihovny, vysvětlila jim, jak se knihy v jednotlivých odděleních zařazují a jakým způsobem se realizují v knihovně výpůjčky. Žáci si zvědavě prohlíželi různé knižní tituly. Jejich pozornost upoutaly i deskové hry, kterými knihovna disponuje. V průběhu celé exkurze žáci mohli pokládat dotazy na paní knihovnici, která s úsměvem na tváři ochotně odpovídala. Bylo to bezva dopoledne, které jsme si všichni krásně užili. Poděkování patří paní knihovnici, díky které celou akcí i přes chladné a deštivé počasí provázela příjemná nálada.


Mgr. Petra Lasotová

 

Kopaná

Za velmi chladného počasí se dne 20. 4. 2017 zúčastnili naši hráči turnaje v Minikopané. První zápas jsme bohužel prohráli, nutno říci naší vinou. Nevzdávali jsme se však naděje na postup a bojovali až do konce. Vysoká výhra a remíza nad dalšími soupeři nám dávala šanci na postup. Bohužel se tak nestalo, museli jsme se smířit, že letos nepostoupíme. Žákům děkuji za obětavý přístup a věřím, že další akce budou neméně úspěšná. Medaile určitě cinkne.
Mgr. Kateřina Rašová, 20. 4. 2017

 

O pohár ředitele školy v nohejbalu

Dne 5.5.2017 pořádá naše škola již 4. ročník nohejbalového turnaje "O pohár ředitele školy v nohejbalu". Více info zde.

Mgr. David Ryška

 

PROTIDROGOVÝ VLAK

Ve středu 19.4.2017 se žáci sedmých a osmých tříd zúčastnili preventivního programu v protidrogovém vlaku REVOLUTION TRAIN.
Multimediální mobilní vlaková souprava formou interaktivního a zážitkového vzdělávání ovlivnila pohled žáků na legální a nelegální drogy.
Žáci "procházeli" příběhem o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Ve vlaku "prošli" drogovým doupětem, vězením, seznámili se s policejním vyšetřováním a viděli pozůstatky automobilové havárie způsobené pod vlivem drog.

Ing. Marie Cudráková

Fotogalerie zde

 

Den Romů

V pátek 7. 4. 2017 proběhla v Romském centru Karviná oslava Mezinárodního dne Romů. Vystoupili na ní žáci naší školy pod vedením paní učitelky Jany Siederové.

Fotogalerie zde

Video zde

 

Zápis do 1. tříd

Ve dnech 3.-4. dubna 2017 proběhl na naší škole zápis žáků do 1. tříd pro školní rok 2017/2018. K zápisu se dostavilo 63 dětí, 1 chlapec ale nemohl být zapsán, protože nesplňoval věkovou hranici.
Ing. Marie Cudráková

 

Filmový festival JEDEN DEN NA ŠKOLÁCH - projekt GRAMMY

Ve čtvrtek 6. 4 2017 navštívili žáci filmového klubu kino Art v Ostravě, kde se promítaly dokumentární filmy. Společný výlet do Ostravy si zpříjemnili v obchodním domě Forum Nová Karolina.

Ing. Šárka Lamatschová, 6. 4. 2017

 

Knihovnice v klubu - projekt GRAMMY

Dne 3. 4. 2017 přijela za dětmi z čtenářského kroužku knihovnice paní Denisa Rytířová, která pracuje v Regionální knihovně Karviná – Mizerov na oddělení pro děti a mládež. Paní Rytířová vyprávěla žákům o životě v knihovně, co vše má jako knihovnice na starosti a jak je zajímavá její práce. Žáky nejvíce zaujala a zároveň překvapila celá řada doplňkových volnočasových aktivit, které se v knihovně realizují. Měli také možnost v průběhu besedy pokládat paní knihovnici dotazy, které usměvavá paní Rytířová ochotně zodpovídala. Byla to moc fajn akce a už se všichni těšíme, až v průběhu dubna zavítáme přímo do knihovny, kterou si žáci budou moct projít a prohlédnout.

Mgr. Petra Lasotová, 3. 4. 2017

 

Den učitelů


Dne 28. 3. 2017 se v naší škole vyměnily role. Tedy ne tak docela. Učitelé sice zůstali učiteli, ale žáci druhého stupně si po roce opět vyzkoušeli, jaké to je stát před tabulí a učit své mladší spolužáky ze stupně prvního. Organizaci akce si vzal na starosti školní žákovský parlament.

Mgr. Petr Krol, 28. 3. 2017

 

Soutěž ZOO Ostrava

V pátek 24.3.2017 se žáci 7.A – Sofie Moskalová, Katka Berkiová, Damián Toráč a žáci 9.A – Kristýna Knyblová, Nikola Tancošová, Ester Toráčová, Nikolas Moskal zúčastnili soutěže v ZOO Ostrava na téma "Korálové ostrovy".

Ing. Marie Cudráková, 24. 3. 2017

 

Zápis do 1. třídy

Informace k zápisu zde.

 

"Jarní dílnička" - projekt GRAMMY

Dnešní deštivé odpoledne jsme s žáky z klubu - Škola jako centrum komunity a jejich rodiči strávili příjemným jarním tvořením. Slova jednoho tatínka "bylo to úžasně jednoduché, pro nás dospělé" :-) mluví za vše :-) Děkujeme EU a KVIC Ostrava!

Bc. Zdeňka Komůrková, 22. 3. 2017

 

Knižní veletrh - projekt GRAMMY

Dne 3. 3. 2017 navštívili naši žáci 6. B třídy na Výstavišti Černá louka v Ostravě knižní veletrh, kde byly představeny novinky a plno zajímavých titulů od nakladatelů všech žánrů z celé České republiky. Žákům se veletrh líbil i díky bohatému doprovodnému programu – snad nejvíce žáky bavilo rýžování zlata, které si měli možnost vyzkoušet. V rámci doprovodného programu byla vyhodnocena soutěž O nejhezčí básničku na téma „Zdál se mi sen“. Všechny básničky byly vystaveny a žáci s velkým zájmem pročítali vše, co bylo vytvořeno kamarády z jiných škol. Byl to fajn pohodový den.

Mgr. Petra Lasotová, 3. 3. 2017

 

Turnaj ve stolním tenise

Dne 3. 3. 2017 se v prostorách malé tělocvičny naší školy Základní škola a Mateřská škola Družby, Karviná, příspěvková organizace uskutečnil turnaj ve stolním tenise pořádaný školním žákovským parlamentem. Turnaje se zúčastnilo celkem šestnáct žáků druhého stupně. Do semifinálových utkání se probojovali Július Balogh z 8.B, Dominik Kováč, Nela Laliková a Nikolas Paulovič, všichni z 8.A. O vítězství si zahráli v dramatickém boji první dva zmínění a z výhry se nakonec radoval J. Balogh. Třetí místo obsadila N. Laliková, která dokázala přehrát N. Pauloviče a překvapila tak všechny přítomné. Nutno dodat, že tyto zápasy nepostrádaly velmi vysokou kvalitu hry.

Mgr. Petr Krol, 3. 3. 2017

 

Karneval PT

Naši nejmenší a jejich karneval!

Záznam z našeho úplně prvního živého vysílání můžete shlédnout zde.

Mgr. Madeleine Polášková, 28. 2. 2017

 

Den off-line, 9. třída

Dne 10. 2. 2017 se žáci naší školy zapojili do Dne off-line. Co to znamenalo? Po celý den jsme se snažili vydržet bez mobilních telefonů, internetu a počítačů. Že je to nepředstavitelné? Podívejte se, jak jsme celý den strávili ve fotogalerii. Ráno jsme si přečetli denní tisk, zkoušeli jsme psát na starém psacím stroji, psali jsme přes kopírák, zkoušeli jsme se dorozumět a předat si vzkaz pomocí morseovky. A co sms v ten den? Místo textovek nám posloužily papírové vlaštovky, které jsme si vyrobili a nebyl pro nás ani problém poslat vzkaz v lahvi – snad někam doplul. V závěru dne jsme odnesli dopis, vlastnoručně napsaný na psacím stroji, na poštu a ten pak putoval jednomu z organizátorů tohoto skvělého dne do Trutnova.

Celý projekt "Den off-line 10. 2. 2017" najdete zde. Dopis, napsaný na psacím stroji si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Petra Lasotová, 10. 2. 2017

 

Den v černém

Dne 10. 2. 2017 se uskutečnil „Den v černém“ pořádaný školním žákovským parlamentem. Tato akce byla soutěžní a kritériem byl co nejvyšší počet černého oblečení na třídu resp. na žáka. Zvítězila třída 9. A, druhé místo obsadili žáci 5.A a třetí místo si rozdělily třídy 3.A a 7.B.

Mgr. Petr Krol, 10. 2. 2017

 

Sněhulák naruby ŠD

Využili jsme krásného zimního počasí a šli stavět sněhuláky. Video zde.

Paní vychovatelky ŠD, 2. 2. 2017

 

První vysvědčení 1. A

V lednu se naši prvňáčci dočkali svého prvního vysvědčení. Všichni byli spokojeni a těšili se, až se pochlubí doma.

Mgr. Iveta Ondruchová

 

Pasování na čtenáře v 1. A

V lednu dostali naši prvňáčci Slabikáře a stali se z nich opravdoví čtenáři. Ať se jim ve čtení daří a přečtou mnoho knížek.

Mgr. Iveta Ondruchová